• Máte problémy s firemnými počítačmi?
  • Chcete znížiť NÁKLADY na správu?
  • Máte niekoho ZODPOVEDNÉHO?
  • DOSTUPNÉHO keď potrebujete?
  • Naozaj PROFI a nie študenta?
Chcete získať nestranné posúdenie vašej situácie a navrhnúť riešenie?

Kliknite sem
ISO 9001

IP telefónia

IP telefonovanie je moderný spôsob, ako využiť počítačovú sieť na prenos hlasu a súčasne ušetriť značné peniaze. Takéto telefóny sa pripájajú do rovnakých zásuviek ako počítače a komunikujú prostredníctvom rovnakého routera, ako celá sieť.

Pretože sa takýto telefón správa ako malý počítač, nie je problém prepojiť pobočky alebo vzdialené kancelárie. Všade tam, kam sa dostanete s počítačovou sieťou, dostanete sa aj s telefónom. Nie sú potrebné žiadne ďalšie ústredne alebo nadbytočné káble.

Výhodné je aj to, že pokiaľ sa zo svojho notebooku pripojíte (a pokojne môžete byť aj v cudzej krajine) do siete, voláte si klapky v rámci vlastnej siete. A rovnako voláte aj von, akoby ste sedeli za vlastným pracovným stolom.

Výhody sú zrejmé na prvý pohľad. Okrem pohodlnosti práce sú to najmä nízke náklady na prevádzku. V rámci vlastnej siete je kompletná komunikácia zadarmo a komunikácia s ostatnými firmami môže byť zlacnená vďaka tomu, že celá firma komunikuje akoby z jedného miesta a všetci veľkí telekomunikační operátori dávajú na takéto riešenia výhodné zľavy.

2024 © AKCENT NOVA s.r.o., IS Optivus Informácie o spracúvaní osobných údajov