• Máte problémy s firemnými počítačmi?
  • Chcete znížiť NÁKLADY na správu?
  • Máte niekoho ZODPOVEDNÉHO?
  • DOSTUPNÉHO keď potrebujete?
  • Naozaj PROFI a nie študenta?
Chcete získať nestranné posúdenie vašej situácie a navrhnúť riešenie?

Kliknite sem
ISO 9001


S asistenciou AKCENT NOVA s.r.o. poskytuje DOMINIK kvalitné sociálne služby

 

Dominik n.o. má registrované tri sociálne služby a to zariadenie pre seniorov, domov sociálnych služieb a terénne opatrovateľské služby, ktoré poskytuje pre 36 ľudí odkázaných na starostlivosť.

 

Relaxačná zóna so záhradou

 

V areáli je okrem zariadenia sociálnych služieb aj veľká ovocná záhrada, s pešími chodníkmi, altánok na posedenie s vonkajším grilom, jazierko a malý typický dedinský domček postavený na základe dobovej architektúry.

Skanzenový domček je zariadený ako tradičný dedinský dom, kde si seniori prostredníctvom dobových predmetov z minulosti pripomínajú napr. zážitky z detstva a mladosti. Klientom sú k dispozícií krosná, pec na pečenie chleba a množstvo predmetov každodennej potreby. Neďaleko terapeutického domčeka  sa voľne pohybujú domáce zvieratá.

 

           

 

Dispozičné riešenie

 

Budova je prístupná cez hlavný vchod, ktorý je situovaný od ulice. Z tejto časti je prístup aj do ordinácie lekára. Nachádza sa tu aj malý obchodík a kaderníctvo. Zariadenie má vlastnú kuchyňu, v ktorej varí 150 obedov denne.

Hlavná budova s priestranným nádvorím, orientovaným do záhrady, je jednoposchodová a má tri farebne odlíšené celky, tzv. bloky. V jednotlivých blokoch sú jednoposteľové alebo dvojposteľové izby, ktoré sú vybavené polohovateľnými posteľami.

Súčasťou izieb sú i komfortné sociálne zariadenia vrátane WC, sprchovacieho kúta, madiel, naklápacích bezbariérových zrkadiel a skriniek na hygienické potreby. Každá izba má vlastný televízor, telefón, pripojenie na internet a komunikačný systém pacient - sestra. Všetky informačno – komunikačné vybavenie zariadenia je zabezpečované prostredníctvom firmy Akcent Nova s.r.o.

V zariadení sú tri spoločenské miestnosti a v každej  z nich je umiestnený aj krb. Spoločenské miestnosti sú určené na stretávanie sa  klientov, na rozvíjanie sociálnych kontaktov, prípadne na realizáciu terapeutických aktivít.

 

Príjemný pocit domova

 

Celé zariadenie bolo navrhnuté a zrealizované tak, aby evokovalo pocit domova, aby klienti nemali pocit izolovanosti od bežného života a aby sa aj oni, ak im to zdravotný stav dovoľuje a majú energiu a chuť, zapojili do aktivít pri prevádzke zariadenia (zber ovocia, pečenie chleba, opatera domácich zvierat). Akcent Nova s.r.o. je aj realizátorom webovej stránky na ktorú Vás srdečne pozývame.(www.dominikno.sk)

2023 © AKCENT NOVA s.r.o., IS Optivus Informácie o spracúvaní osobných údajov